Атестація лікарів на категорію, атестація лікарів-спеціалістів


120. Загальна практика-сімейна медицина

20. "Стоматологія"


2878. Які з фізичних методів лікування ефективні у стоматологічних хворих у післяопераційному періоді?
2879. З якою метою використовується пальпація в стоматології?
2880. З якою метою використовується перкусія в стоматології?
2881. Зміни секреторної функції шлунка при поганій обробці їжі в роті на протязі довгого часу:
2882. Вплив повноцінного жування на шлункову секрецію:
2883. Захворювання, при якому ознакою, що відрізняє його від генералізованого парадонтиту, є нецукровий діабет:
2884. Відчуття поколювання, оніміння, пощипування язика, відчуття важкості, напруженості і незручності в язиці, що посилюється до кінця дня в губах, щоках, піднебінні. Вночі і при прийомі їжі цих симптомів немає. Діагноз?
2885. Дратіливість, печія в роті, розлад шлунково-кишкового тракту. На слизовій рота пухирці та ерозії, на губах - кірки. Язик покритий чорно-коричневим нальотом. На шкірі - еритема, лущіння, гіперкератоз. Діагноз?
2886. Болючість слизової. Погане самопочуття. На слизовій рота і губах - міхурці і ерозії, що кровоточать при дотику; на слизовій - болючі ерозивні поверхні. Діагноз?
2887. Скарги на висипання, що з'явились тиждень тому. На слизовій дужок, м'якого піднебіння, мигдаликів є розеоли мідно-червоного кольору з різкими контурами. На цих ділянках - папульозні висипання, оточені вузькою каймою. Діагноз?
2888. Кровоточивість ясен і слизової оболонки носа. Дрібні петехії з ясенного краю. Анемічність шкіри і слизових. Виражений симптом джгута і щипка. Знижена кількість тромбоцитів. Подовжений час зсідання крові. Діагноз?
2889. У хворого підвищена температура, порушення загального стану, гіперемія зіву, набряк мигдаликів, сіруваті щільно сидячі плівки на мигдаликах. Діагноз?
2890. У хворого різке погіршення загального стану, підвищення температури, катаральний стоматит, в дистальних відділах порожнини рота і на шкірі висипка, малиновий язик. Діагноз?
2891. У хворого слабість, підвищення температури, висипка на шкірі. На слизовій піднебіння - енантема, на слизовій щік - плями червоного кольору. Діагноз?
2892. У хворого різке порушення загального стану, підвищена температура, катаральний гінгіво-стоматит, жовтушність піднебіння, нижньої поверхні язика, склер, шкіри. Діагноз?
2893. Вітаміни, що покращують захисну функцію шкіри і слизових оболонок:
2894. Який стан сосочків язика у хворого гастритом?
2895. Ендокринна патологія, для якої характерні ксеростомія, спрага, катаральний стоматит, глосит, трофічні розлади, парестезія, пародонтит, іноді кандидоз. Діагноз?
2896. Сухість слизової оболонки. Гіперкератоз, запальний процес з наступним ерозуванням і утворення виразок, порушення роботи сальних залоз, сухість шкіри і слизових спостерігають при порушенні балансу:
2897. Втратою апетиту, нудотою, проносами, печією слизової оболонки і язика, його набряком, гіпертрофією сосочків і гіперемією язика, апатією, погіршанням пам'яті, появою плям на шкірі і її лущенням, депресією, психозом, супроводжується:
2898. Сифілітична виразка порожнини рота:
2899. Ракова виразка в порожнині рота:
2900. Зміни язика, відомі в літературі під назвою "кардинальський язик", з'являються при:
2901. Чи є поганий гігієнічний стан порожнини рота причиною виникнення виразково-некротичного гінгівіту Венсана?
2902. Гострий пульсуючий біль в ділянці переднього зуба верхньої ще-лепи, припухлість верхньої губи і щоки зліва, слизова гіперемійована, різко болюча при пальпації, Т. тіла 370,0, 0, 0, 100 "Перкусія "+", рухомість зуба І-ї ст. Діагноз?
2903. Головна клінічна ознака глосалгії:
2904. Головний симптом невралгії трійничного нерва:
2905. Під час обробки зуба бормашиною хвора зблідла, лице покрилось краплями поту і знепритомніла. Зіниці вузькі, пульс слабого наповнення, АТ 40/20 мм рт. ст. Діагноз?
2906. Хвора, що страждає гіпертонією, під час прийому поскаржилась на головну біль, запаморочення, нудоту, ниючий біль в серці, з'явилось блювання. Пульс 64 уд/хв., ритмічний, напружений. АТ 200/150 мм. рт.ст. Пам'ять збережена. Діагноз?
2907. У хворого з приводу загострення хронічного періодонтиту застосований пеніцилін. Через кілька хвилин задерев'янів язик, з'явилась задуха, сухий кашель, ціаноз обличчя, загальний неспокій. АТ 90/60 мм рт. ст. Діагноз?


Атестація лікарів проводиться  з  метою  підвищення
відповідальності за ефективність і якість роботи, раціональнішої
розстановки кадрів  фахівців  з  урахуванням  їх професійної
майстерності, досвіду та складності виконуваних робіт. Атестація є
важливою формою  морального  та  матеріального  стимулювання,
спрямована на удосконалення діяльності закладів охорони здоров'я
щодо подальшого поліпшення надання медичної допомоги населенню.

Загружается, подождите...
Аттестация врачей. Тестовые вопросы и ответы.© 2006–2007 Медицина та Охорона Здоров'я - Атестація Лікарів