Атестація лікарів на категорію, атестація лікарів-спеціалістів


120. Загальна практика-сімейна медицина

14. "Травматологія і ортопедія"


2219. У хворого діагностовано відкритий перелом кісток гомілки з кровотечею із рани. Що слід зробити насамперед?
2220. У хворого діагностовано закритий перелом стегнової кістки. Що в першу чергу слід зробити на місці нещасного випадку?
2221. Хворого збила автомашина. Що в першу чергу необхідно зробити на місці нещасного випадку?
2222. Хворий впав на витягнуту руку. Скаржиться на болі в ділянці плечового суглоба. Рука пасивно звисає, приведена, хворий підтримує її другою рукою. Ваш попередній діагноз?
2223. Хворий боровся і відчув хрускіт і біль в плечовому суглобі. Рука дещо відведена і відхилена назад, активні рухи неможливі, а пасивні дуже болючі і пружинисті. Діагноз?
2224. Хворий впав на руку, відчув хрускіт, різкий біль і не може рухати рукою в лікті. Рука у напіврозігнутому положенні, деформована в лікті. Активні рухи неможливі, а пасивні різко болючі і пружинисті. Попередній діагноз?
2225. У хворого з множинними переломами нижніх кінцівок при поступленні: шкірні покриви бліді, пульс 110-120 уд/хв., артеріальний тиск 90/70 мм рт. ст. Який ступінь шоку?
2226. У хв. з важкою поєднаною травмою об'єк-но спостерігається: свідомість відсутня, відсутній пульс на променевих артеріях, збережений - на стегнових і сонних, артеріальний тиск не визначається. Який період термінального стану у хворого?
2227. У потерпілого опіки гарячою смолою обох верхніх кінцівок (10% тіла). Травма сталась 30 хв. тому. Невідкладні заходи:
2228. Хв. 16 р., відчуває болі в хребті, після спортивних занять. Об-но: кіфоз грудного відділу хребта дугоподібної форми, зниження тонусу м'язів спини. Rо: клинови-дна деформація тіл Д4-Д11 хребців, ендохондральна осифікація, Діагноз?
2229. У хв. болі у хребті без чіткої локалізації, обмеження рухів в хребті. Об-но: скованість, виражена ригідність м'язів спини, спина сплющена, хода повільна, лейкоцитоз, Rо: в ділянці Д5-Д7 хребців зниження відстані між хребцями.Діагноз?
2230. До яких наслідків призводить порушення осі нижньої кінцівки?
2231. Що називаємо сколіотичною хворобою хребта?
2232. Які рекомендації та лікування призначити при виявленні у дитини сколіозу 1 ступеню?
2233. Хв. 60 р., скаржиться на болі в суглобах. Пальці кисті деформовані, особливо дистальні міжфалангові суглоби, у зв'язку з чим рухи обмежені і болючі. Пальпуються на обох кистях рук вузли Гебердена. Аналіз крові у нормі. Діагноз?
2234. Хлопчик, 12 р., хворіє 1 рік. Скаржиться на болі в кульшовому суглобі, кульгання. Об-но крім захисного обмеження рухів нічого виявити не вдалося. Rо:- головка стегнової кістки ущільнена, фрагментована на 3 кусочки. Діагноз?
2235. Коли скеруєте дитину на операцію з причини синдактилії?
2236. При неефективності консервативного лікування, коли направити дитину на операцію з причини природженої м'язової кривошиї?
2237. Коли скерувати дитину на операцію з причини полідактилії?
2238. Коли можна робити рентгенографію дитині, щоб уточнити діагноз дисплазії кульшового суглоба?
2239. Коли слід починати лікувати природжену клишоногість?
2240. Коли слід починати лікувати природжену м'язову кривошию?
2241. Мати повернулася додому з пологового будинку з дитиною. Яке обстеження дитини необхідно провести при першому огляді?
2242. Ви виявили у дитини місячного віку дисплазію кульшового суглоба. Ваша тактика?
2243. Який симптом найбільш вірогідний, що вказує на дисплазію кульшового суглоба?
2244. Хв. скаржиться на болі у правому плечовому суглобі, що затруднює відведення плеча, особливо ротаційні рухи. Хворіє два тижні. Звернувся до лікаря вперше. Об'єктивно, крім локальної болючості в ділянці великого горбка. Діагноз?
2245. Хв., 42 р., в дитинстві туберкульозний коксит. Біля трьох місяців тому почав відчувати болі в цьому суглобі, внаслідок чого кульгає і не може працювати. Об-но: згинально-привідна контрактура і хрустіння в суглобі. Діагноз?
2246. Хв., 54 р., лікується амбулаторно з причини двобічного ідіопатичного коксартрозу. Після лікування стан покращується на 2-3 місяці, а потім знову погіршується. Прода-вець продуктового магазину. Тактика лікування і працездатності?
2247. Коли направите на операцію дитину з синдактилією на стопі?
2248. На основі яких даних встановите хворобу Лег-Кельве-Пертеса?
2249. На основі яких даних встановите діагноз хвороби Дойчлендера?
2250. Хвора, 77 років, спіткнулася і впала на бік. Встати і підняти ноги не може внаслідок сильних болів в кульшовому суглобі. Нога дещо укорочена і ротована вбік, пасивні рухи різко болючі. Ваш попередній діагноз?
2251. Хлопчик, 12 років, впав з опорою на праву долоню. Відчув різкий біль в нижній третині передпліччя. Руку підтримує другою рукою. Передпліччя деформоване за типом "багнета"у нижній третині, там же при пальпації різкий біль. Діагноз?
2252. Хворий лікувався протягом 3,5 місяців з причини перелому обох кісток лівої гомілки. Гіпсову пов'язку зняли 2 тижні тому. Тепер відчуває болі і незначну патологічну рухомість в місці перелому. Який Ваш діагноз?
2253. На основі яких даних встановите діагноз хвороби Маделюнга?
2254. Які покази до оперативного лікування хворих на ревматоїдний поліартрит в ексудативній фазі?
2255. Яке лікування будете рекомендувати хворій з диспластичним коксартрозом?
2256. Яке лікування будете рекомендувати хворому з причини початкової стадії деформуючого артрозу, який розвивається внаслідок вальгусної деформації колінних суглобів?
2257. Яке лікування призначити хворому, 17 років, з причини післярахітичної варусної деформації нижніх кінцівок?
2258. Які рекомендації та лікування призначити дитині 5 років з лійкоподібною грудною кліткою ІІ ступеня?
2259. Яке лікування призначити дитині 14 років при хворобі Осгута-Шляттера?
2260. У хворої 65 років діагностовано лівобічний ідіопатичний коксартроз ІІІ ст. з вираженими болями. Ваша тактика?
2261. Хв. лікувався з причини перелому кісточок 2 роки тому. Скаржиться на болі і обмеження рухів в гомілково-ступневому суглобі, які протягом останніх 6 місяців посилюються. Суглоб припухлий, рухи обмежені і болючі. Діагноз?
2262. У хворої, 62 роки, встановлено діагноз постінфекційний коксартроз. Ваша тактика?
2263. У дівчини 16 років Ви виявили нерухомий щільний твердий, гладкий утвір в дистальній метаепіфізарній ділянці стегна, який не тривожить хвору і є випадковою знахідкою. Діагноз?
2264. Ви встановили у хлопчика 14 років діагноз артрогрипозу. Які Ваші рекомендації?
2265. Хворий, 45 років, скаржиться на болі у поперековому відділі хребта, скованість та труднощі в виконанні праці слюсаря. Захворів гостро 2 дні тому, коли носив вантаж у мішках до підвалу. Який Ваш діагноз?
2266. У хворого рецидивуючий артрит колінного суглоба. Рентгенологічно - остеопороз, в крові - лейкопенія, слабо-позитивна реакція Пірке-Манту. Ваш діагноз?
2267. У хв. постійні болі в хребті, t° до 37,7°. Об-но: деформації хребта немає, м'язи спини напружені. По осі хребта болючість в проекції Д6-Д7 хребців. Rо: нерівність контурів зам. пластинок, звуження міжхребцевих щілин. Діагноз?
2268. У хв. скарги на болі в хребті з іррадіацією в грудну клітку і ноги. Rо: кісткові розростання в крайових відділах грудних і поперекових хребців, субхондральний склероз зам. пластинок, міжхребцеві простори звужені, лейкоцитоз. Діагноз?
2269. Хворий 37 років, скаржиться на болі в правому кульшовому суглобі, кульгання. 3 роки тому травмований і лікувався з причини травматичного вивиху стегнової кістки з відривом краю кульшової западини. Рік почув себе добре, ходив. Діагноз?


Атестація лікарів проводиться  з  метою  підвищення
відповідальності за ефективність і якість роботи, раціональнішої
розстановки кадрів  фахівців  з  урахуванням  їх професійної
майстерності, досвіду та складності виконуваних робіт. Атестація є
важливою формою  морального  та  матеріального  стимулювання,
спрямована на удосконалення діяльності закладів охорони здоров'я
щодо подальшого поліпшення надання медичної допомоги населенню.

Загружается, подождите...
Аттестация врачей. Тестовые вопросы и ответы.© 2006–2007 Медицина та Охорона Здоров'я - Атестація Лікарів