Атестація лікарів на категорію, атестація лікарів-спеціалістів


114. Загальна практика-сімейна медицина (спеціаліст)

21. "Стоматологія"


1990. Сухість, печія язика, язик складчатий, в глибині складок і по краях їх білий наліт. При посіві матеріалу - 15 000 колоній. Діагноз:
1991. Підвищена температура, слабість, інтенсивні невралгічні болі лівої полови-ни обличчя. На слизовій щоки і піднебіння зліва - окремі дрібні пухирці і кільцевидні групи пухирців на гіперемованому фоні. Ерозії з фестончатими краями в проекції нервів. Діагноз:
1992. Головокружіння, підвищення температури тіла, неприємний запах з рота. Блідість шкіри та слизових. Стійка ангіна, виразковий гінгівостоматит за типом ангіни Венсана. Діагноз:
1993. Зміни секреторної функції шлунка при поганій обробці їжі в роті на протязі довгого часу:
1994. Вплив повноцінного жування на шлункову секрецію:
1995. Анамнез: підвищення температури до 39 ( С. Посилена салівація, болючість слизової, на 2-3 день - поява білих множинних ерозій, як покриті фібринозним нальотом на гіперемованому фоні. Поставити діагноз:
1996. Відчуття поколювання, оніміння, пощипування язика, відчуття важкості, напруженості і незручності в язиці, що посилюється до кінця дня в губах, щоках, піднебінні. Вночі і при прийомі їжі цих симптомів немає. Діагноз?
1997. Дратівливість, печія в роті, розлад шлунково-кишкового тракту. На слизовій рота пухирці і ерозії, на губах - кірки. Язик покритий чорно-коричневим нальотом. На шкірі - еритема, лущення, гіперкератоз. Діагноз?
1998. Болючість слизової. Погане самопочуття. На слизовій рота і губах - міхурці і ерозії, що кровоточать при дотику; на слизовій - болючі ерозивні поверхні. Діагноз?
1999. Скарги на висипання, що з'явились тиждень тому. На слизовій дужок, м'якого піднебіння, мигдаликів є розеоли мідно-червоного кольору з різкими контурами. На цих ділянках - папульозні висипання, оточені вузькою каймою. Діагноз?
2000. Кровоточивість ясен і слизової оболонки носа. Дрібні петехії з ясенного краю. Анемічність шкіри і слизових, виражений симптом джгута і щипка. Знижена кількість тромбоцитів. Подовжений час зсідання крові. Діагноз?
2001. Загальна слабість, підвищена температура. На 2-3 день з'явились пухирці на слизовій порожнині рота. Об'єктивно: на слизовій болючі ерозії, по переферії яких спостері-гаються обривки епітелію. В зіскобі з дна пухирця - гігантські балонуючі клітини. Діагноз
2002. У хворого різке погіршення загального стану, підвищення температури, катаральний стоматит, в дистальних відділах порожнини рота і на шкірі висипка, малиновий язик. Діагноз?
2003. У хворого слабість, підвищення температури, висипка на шкірі. На слизовій піднебіння - екзантема, на слизовій щік - плями червоного кольору. Діагноз?
2004. У хворого різке порушення загального стану, підвищена температура, ката-ральний гінгіво-стоматит, жовтушність піднебіння, нижньої поверхні язика, склер шкіри. Діагноз?
2005. Який з факторів найбільш часто провокує розвиток преканцерозного хейліту?
2006. Який стан сосочків язика у хворого гастритом?
2007. Ендокринна патологія, для якої характерні ксеростомія, спрага, катараль-ний стоматит, глосит, трофічні розлади, парестезія, пародонтит, іноді кандидоз. Діагноз?
2008. Сухість слизової оболонки. Гіперкератоз, запальний процес з наступним ерозуванням і утворенням виразок, порушення роботи сальних залоз, сухість шкіри і слизових спостерігають при порушенні балансу:
2009. Вкажіть контагіозність виразково-некротичного стоматиту Венсана:
2010. Сифілітична виразка порожнини рота:
2011. Ракова виразка в порожнині рота:
2012. Зміни язика, відомі в літературі під назвою "Кардинальський язик", з'являються при:
2013. Захворювання, яке супроводжується набряком і обкладеністю язика, гіпертрофією сосочків язика, гландулярним хейлітом, катаральним гінгівітом:
2014. Загальне захворювання, для якого характерні ціаноз губ і слизової оболонки рота, сухість і печія в роті, виразки на слизовій:


Атестація лікарів проводиться  з  метою  підвищення
відповідальності за ефективність і якість роботи, раціональнішої
розстановки кадрів  фахівців  з  урахуванням  їх професійної
майстерності, досвіду та складності виконуваних робіт. Атестація є
важливою формою  морального  та  матеріального  стимулювання,
спрямована на удосконалення діяльності закладів охорони здоров'я
щодо подальшого поліпшення надання медичної допомоги населенню.

Загружается, подождите...
Аттестация врачей. Тестовые вопросы и ответы.© 2006–2007 Медицина та Охорона Здоров'я - Атестація Лікарів